Konfigurator vs cennik

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Rhodgarion
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2024, 17:27

Konfigurator vs cennik

Post autor: Rhodgarion »

Dzień dobry 🙂, mam kilka nurtujących mnie pytań, które mnie trapią, może ktoś byłby w stanie racjonalnie to wyjaśnić? Cena nowego t-roca wg cennika (od 3 czerwca) jest inna niż w konfiguratorze. Z czego może ta rozbieżność wynikać? No i drugie pytanie - jeśli zamówię samochód i okaże się np. przy odbiorze, powiedzmy za pół roku, że cena tego konkretnego modelu, z obecnego roku, z tym konkretnym wyposażeniem sporo spadła to dealer odpowiednio dostosuje cenę czy sztywno będzie trzymał się tej ceny, która była pół roku wcześniej? Słyszałem, że istnieje coś takiego jak gwarancja ceny, czyli w przypadku podwyżki dealer nie powinien podnieść ceny końcowej, a co w odwrotnym przypadku? Jak cena np spadnie o 10 czy 20 tyś zł?


Konfigurator
Cennik
Spinner
Posty: 722
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Konfigurator vs cennik

Post autor: Spinner »

Ja, zostałem zaskoczony przy odbiorze, bo sprzedawca oznajmił mi, że mam do zapłaty o 4 tyś. mniej. Było to rok 2020 i było to związane z przejściową obniżką Mehrwertsteuer (niemiecki VAT) z 19 na 16%. Trochę mnie zdziwiło, że miało to przełożenie na polskich sprzedawców.
pshemus
Posty: 336
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Konfigurator vs cennik

Post autor: pshemus »

Jest to raczej pokłosie śmietnika jakie VW ma w swoich systemach - konfigurator zmienia się na bieżąco, a cennik chyba zdecydowanie rzadziej. Poza tym niektóre elementy są inaczej opisane w cenniku a inaczej w konfiguratorze. Obstawiam, że wszędzie masz napisane, że nie jest to informacja handlowa w rozumieniu prawa, więc nie da się przyczepić.

Co do znaczącego spadku ceny (na który raczej bym nie liczył) to już twoja umowa z dealerem - w przypadku podwyżki faktycznie cena jest gwarantowana, płacisz to co masz na umowie.
Rhodgarion
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2024, 17:27

Re: Konfigurator vs cennik

Post autor: Rhodgarion »

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli miał ktoś jeszcze podobną sytuację, że udało mu się uzyskać bardziej korzystną cenę przy odbiorze samochodu (przy zmianie cennika lub niekoniecznie) to proszę o wypowiedź.

Co do umowy z dealerem, to również byłbym wdzięczny, jeśli ktoś mógłby napisać czy jest tam wzmianka o możliwej zmianie ceny na niższą w przypadku różnicy między dniem zamówienia, a dniem odbioru samochodu? Oczywiście zakładając te same "parametry" samochodu i wyposażenia itd.
pshemus
Posty: 336
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Konfigurator vs cennik

Post autor: pshemus »

Ja w umowie miałem tak - o obniżce nie ma, ale jest o możliwości podwyżki:
Obrazek
Rhodgarion
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2024, 17:27

Re: Konfigurator vs cennik

Post autor: Rhodgarion »

Dzięki pshemus za odpowiedź, czyli skoro nic w umowie nie ma na ten temat, to zakładam, że jest możliwość negocjacji ceny. Poza tym przewertowałem forum i znalazłem ten temat sprzed paru lat - Negocjacja ceny - z wypowiedzi paru osób wynika, że jest możliwość obniżki/dostosowania ceny do obecnego na dzień odbioru cennika.
ODPOWIEDZ