Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
kazsu
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2022, 18:20

Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Post autor: kazsu »

Podczas rannego włączania lewego kierunkowskazu wyskakuje błąd " sprawdz lewy przedni kierunkowskaz". Po ponownym wyłączeniu i ponownym włączeniu stacyjki błąd znika i jest ok aż do następnego dnia. Byłem w serwisie i nie potrafili zdiagnozować przyczyny tej awarii.Samochód mam od 6 miesięcy. Mam pytanie. Czy ktoś miał taką usterkę. Jeśli tak to czy serwis to naprawił.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Post autor: Marecki1976 »

Oho już się zaczyna znowu błędy, Kurcze dlaczego w innych markach jakoś to nie występuje.
Pewnie zaraz się okaże żeby skasować błąd kierunkowaza trzeba będzie otworzyć tylne drzwi i zamknąć przy włączonej stacyjce 😀. To jest cała magia vw gdzie jedynie to mogą rozgryźć fachowcy z podwórka bo serwis to jeszcze długo się nie połapie w tych nowych autkach. Ciekawy jestem czy do skanera vas 5051 zrobili jakąś aktualizacji producenci czy będzie trzeba wywalić kolejna kasę na przyrząd diagnostyczny.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Toldicom
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2024, 18:33

Re: Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Post autor: Toldicom »

Nie będę rozwijał kolejnego tematu, ale czy błąd został naprawiony, ja od kilku dni mam błąd kierunkowskazu, na desce wyskakuje błąd, i kierunkowskaz przedni nie działa, akurat sie to stało miesiąc po skończeniu gwarancji, i teraz nie wiem czy muszę jechać do ASO, czy przy przypadkiem nie karzą mi wymieniać całego reflektora.
esp200troc
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2024, 12:16

Re: Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Post autor: esp200troc »

Podłączę się do tematu.
Ostatnio podczas jazdy po włączeniu lewego kierunkowskazu na desce rozdzielczej pojawił się błąd ''Proszę sprawdzić przedni lewy kierunkowskaz''. Jednocześnie zauważyłem, że w tym momencie lampka kontrolna kierunkowskazów miga szybciej niż normalnie. Po dłuższej chwili przy następnym włączeniu kierunkowskazu lewego lampka kontrolna kierunkowskazów migała już normalnie.
Po zatrzymaniu pojazdu, wyłączeniu zapłonu oraz ponownym włączeniu zapłonu błąd na desce rozdzielczej zniknął, a kierunkowskazy działały normalnie.
Co może być przyczyną tego błędu i czy w tym przypadku konieczna jest wizyta w serwisie?
Radio
Posty: 163
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Post autor: Radio »

W pierwszej kolejności sprawdzić wtyczkę z przewodami oraz gniazdo, może tam tkwi problem? wystarczy mała nieszczelność, odrobina wilgoci i wtyki zaczną się utleniać, jeżeli tam będzie OK. to udać się do serwisu.
2.0TSI DSG 4Motion R-line Sport
kazsu
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2022, 18:20

Re: Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Post autor: kazsu »

Miałem taki sam obiaw
Powodem był uszkodzony moduł. Byłem w serwisie wymienili i jest Ok. Trochę to trwało bo sami nie mogli znaleźć przyczyny. Dopiero po konsultacji z serwerem w Niemczech usterkę usunęli.
Pozdrawiam
anduel
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2024, 17:46

Re: Błąd lewego przedniego kierunkowskazu

Post autor: anduel »

Też to miałem pojawiło pod koniec zimy w 2023r. Pojawiał się błąd lewego migacza ale na bardzo krótko, raz jeden tylko na dłużej do kolejnego odpalenia i znów wszystko działało. Wymieniono moduł, chociaż sugerowałem wymianę lampy. Ostatnia zima była słaba i wszystko z migaczem było ok. Teraz szwankuje światło długie też w tej samej lampie (mam zwykłe ledy). błąd wyskakuje tylko gdy światła zmieniają się automatycznie, kiedy włączam długie manualnie to błędu nie ma. Serwis mówi wymiana modułu, ja im mówię zmieńcie lampę, przejżyjcie styki złącza a oni swoje - takie są procedury serwisowe. Całe szczęście że wykupiłem pakiet serwisowy do 4 lat i 120 tys. km. Oczywiście na półce części zapasowych nie mają trzeba będzie jechać drugi raz a biorac pod uwagę ten migacz to czwarty w sumie 400 km dodatkowo.
ODPOWIEDZ