opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
marcin255
Posty: 521
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: marcin255 »

Spojrzałem made in Rusia no ale 5 lat gwarancji jakby co
Zamówiony 09.06.2021 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
230 KM 400 Nm + DSG mod
Obrazek
elk84
Posty: 110
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: elk84 »

Aż sprawdziłem jakie mam te zimowe opony (bo wcześniej mnie to nie interesowało ;) ) no i okazuje się ze Nokian tyle że WR Snowproof. Te tez są takie kiepskie? (bo te z P maja rzekomo być ok).
Ogólnie jednak uważam, ze choć dobre opony są ważne, to jednak jeszcze ważniejsza jest osoba kierowcy przewidującego i uwzględniającego warunki na drodze.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: baxior »

Przejrzałem kilka testów tych opon i różnie to wychodzi, sucha, mokra droga, śnieg, lód (choć tu uważam, że na lód nie ma dobrej opony, ratują tylko KOLCE). W jednym parametrze lepsza np. od Continentala, w innych delikatnie gorsza lub podobnie do innych marek. Na mokrym zgadzam się, bardziej odstaje. Suma sumarum elk84 ma rację, wszystko zależy od rozumu i umiejętności kierowcy. Gdy tego brak to najlepsze i najdroższe opony nie pomogą. Wracając do opon produkcji rosyjskiej to nie powinny być gorsze od fińskich, ta sama technologia, guma, kontrolę jakości itp. Powinny być takie same. Opowieści o pękaniu opon mają chyba swoje źródło w nieodpowiednim przechowywaniu i braku konserwacji leżakowanych gum.
Sprawdziłem dziś stare, które mi zostały po volwo w rozmiarze 16", których jeszcze nie wywiozłem na wysypisko i okazało się, że produkcji rosyjskiej. Opony mają 7 lat, przejechane 6 sezonów i nawet najmniejszego pęknięcia. Ale na wiosnę każda opona umyta, konserwowana i leżakowana na stojaku do tego przeznaczonym.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wachacz
Posty: 528
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: Wachacz »

Firma Nokian ma 3 fabryki na świecie w Finlandi,Rosji i USA najczęściej oferowane w Polsce opony z Rosji najbliższą produkcja,wymogi co do jakości opon w każdej z fabryk są takie same nikt nie pozwoli sobie na dziadostwo.Wlasnie kupiłem do nowego t roca 1,5 tsi opony Nokian 215/55/R17 produkcja "ZSRR" to kolejne opony tej firmy które będą śmigać w zimie,tak prawdę mówiąc jazda w zimie nie sprawia mi Wielkiej frajdy jeżdżę jak muszę dalekich tras nie "latam"jak na razie nie miałem takiej potrzeby pozdrawiam.
ODPOWIEDZ