Aplikacja Volkswagen

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 271
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: JacK666 »

piotr2802 pisze: 09 wrz 2024, 12:39
Dziś rano mój VW zachęcał mnie aby zainstalować najnowsze oprogramowanie, ale byłem w czasie jazdy i to było niemożliwe. Nie pamiętam czy świeciła się ikonka globusa. Myślę że nic nie uszkodzę jęśli potwierdzę aktualizację i wtedy zobaczę jak będzie działała synchronizacja w aplikacji VW.
U mnie też więc tradycyjnie potwierdziłem.
Jakby ikonka globusa ię nie świeciła to by nie było komunikatu bo by nie było łączności :-)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: piotr2802 »

JacK666 pisze: 09 wrz 2024, 13:07
piotr2802 pisze: 09 wrz 2024, 12:39
Dziś rano mój VW zachęcał mnie aby zainstalować najnowsze oprogramowanie, ale byłem w czasie jazdy i to było niemożliwe. Nie pamiętam czy świeciła się ikonka globusa. Myślę że nic nie uszkodzę jęśli potwierdzę aktualizację i wtedy zobaczę jak będzie działała synchronizacja w aplikacji VW.
U mnie też więc tradycyjnie potwierdziłem.
Jakby ikonka globusa ię nie świeciła to by nie było komunikatu bo by nie było łączności :-)
Ale chodzi o łączność poprzez kartę SIM wbudowaną do samochodu ?
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 271
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: JacK666 »

piotr2802 pisze: 09 wrz 2024, 13:53
JacK666 pisze: 09 wrz 2024, 13:07
piotr2802 pisze: 09 wrz 2024, 12:39
Dziś rano mój VW zachęcał mnie aby zainstalować najnowsze oprogramowanie, ale byłem w czasie jazdy i to było niemożliwe. Nie pamiętam czy świeciła się ikonka globusa. Myślę że nic nie uszkodzę jęśli potwierdzę aktualizację i wtedy zobaczę jak będzie działała synchronizacja w aplikacji VW.
U mnie też więc tradycyjnie potwierdziłem.
Jakby ikonka globusa ię nie świeciła to by nie było komunikatu bo by nie było łączności :-)
Ale chodzi o łączność poprzez kartę SIM wbudowaną do samochodu ?
Wydaje mi się a nawet mam pewność, że jedyną łączność z serverami VW zapewnia właśnie eSIM wbudowany w samochód ale skłaniam się także do stwierdzenia, że podobnie jak karta sim w telefonie to transmisja danych jest zależna od tego czy i w jakim zasięgu 2G/3G/LTE jesteśmy.
Używając radia internetowanego w czasie jazdy są takie miejsca na gdzie ono nie działa ale zasięg jest bo globus jest podświetlony i dioda przy SOS się świeci na zielono.
Czyli podobie jak w telefonie są takie miesjca gdzie zasięgu nie ma wcale, jest zasięg i się zadzwoni ale internet jest słaby albo go nie ma bo sieć jest słaba itd.
Zakładam, że eSIM jest z Cubic Telecom bo u tego operatora się kupuje pakiety danych do samochodu i pewnie roaming jest we wszystkich polskich sieciach bo braki zasięgu jak się już trafią to są bardzo sporadyczne bo na bocznych drogach daleko od cywilizacji.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: piotr2802 »

Ja nie kupowałem internetu w Cubic Telecom i mam tylko internet z mojego smartfona i słucham radia internetowego przez Android Auto aplikacja Replaio.
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
ODPOWIEDZ