Kupuję nowy T-Roc?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Radio
Posty: 163
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: Radio »

Endriu pisze: 15 maja 2024, 21:30 Co za cherezje wypisujesz, od czego masz tryb sport czy manetki przy kierownicy do ręcznej zmiany kiedy tylko chcesz, błyskawicznie i bez sprzęgła.
Inna sprawa to momenty zmiany biegów szczególnie 5,6,7 fabryczne to nieporozumienie, najlepiej od razu zrobić soft.
Też tak zrobiłem i teraz DSG to bajka 👍
Przyznaję ci 100% rację... odnośnie zmiany softu nie wypowiadam się ponieważ mam 2.0 z DSG 190KM i zapewne tam jest inny soft, ja w każdym bądź razie nie mam problemów które opisał jacK666, jest to mój 11 pojazd w automacie na przestrzeni kilkunastu lat, ja po prostu przeszedłem drogę od zwykłego starego automatu po najnowsze DSG i nauczyłem się jak jeździć aby nie mieć takich problemów opisanych w poprzednich postach.

Tak na marginesie to kolega który przesiadł się z manuala na automat stwierdził że nie da się tym jeździć, zmienił zdanie jak go przewiozłem, stwierdził że teraz to on jest mądry :D
2.0TSI DSG 4Motion R-line Sport
Endriu
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: Endriu »

Radio pisze: 16 maja 2024, 17:03 Przyznaję ci 100% rację... odnośnie zmiany softu nie wypowiadam się ponieważ mam 2.0 z DSG 190KM
Mam ten sam silnik i skrzynię i właśnie w niej zmieniłem soft i teraz jeździ się znacznie lepiej.
Tu jest filmik z modyfikacji https://www.facebook.com/k.sport.opole/ ... 7S9Ucbxw6v
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
Radio
Posty: 163
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: Radio »

Dzięki, obejrzę sobie na spokojnie, jak mi podpasuje to zapewne będę miał pytania.
2.0TSI DSG 4Motion R-line Sport
Galux20
Posty: 438
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: Galux20 »

Panowie.
Widzę , że jeździcie z napędem na 4kola.
Bierzemy Żonie q4 strona.
Ma to coś około 250 ps.
Mamy opcje w tej samej cenie tylny napęd i limit wynajmu 20 tys km rocznie lub 15 tys i napęd na 4kola.
Wiadomo zużycie z 10 proc wyższe.
Żona codziennie dojeżdża do pracy , tej zimy pierwszy raz zasygnalizowała zainteresowanie napędem na 4 koła.
Podziękowalaby z tego napędu?
1.5 DSG 6,0 spalanie
Endriu
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: Endriu »

Napęd na 4 szczególnie przyda się zimą, ale i latem np. na mokrej nawierzchni 👍
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
Wachacz
Posty: 528
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: Wachacz »

Galux20 pisze: 15 maja 2024, 20:50 Manual jest tańszy w ewentualnych naprawach.
Nie są to jakieś szokująco większe kwoty
Za kilka lat odsprzedawanie manuala
To będzie ciekawe, czy ktoś to będzie chciał kupić
Pewnie jacyś starsi ludzie.
To ciekawe co piszesz jak szukałem samochodu w Niemczech w 2010r dość drogiego to automat nie był często spotykany a w Polsce ludzie nie chcieli automatów bali się awaryjności i kosztów naprawy ! To dopiero od niedawna tak się naszym obywatelom odmieniło a teraz z manualem są problemy wszystko się odwróciło większość nie chce manuala !???
pshemus
Posty: 336
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: pshemus »

Przede wszystkim jak masz hybryde, to masz automat - więc ich liczba wzrasta. T-roca to może nie dotyczy, ale innych aut, zwłaszcza japończyków, jak najbardziej
Spinner
Posty: 722
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Kupuję nowy T-Roc?

Post autor: Spinner »

Kolego Wachacz, w Niemczech, to automat raczej zawsze był powszechnie pożądany i spotykany, chociaż był pogardliwie nazywany Rentner-Kupplung.
ODPOWIEDZ