Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

Iso pisze: 10 lut 2019, 18:45szczęście, czy przypadek
Szczęście i przypadek to prawie to samo, a tutaj jest logiczne uzasadnienie. :)

Chociaż faktycznie oczywiście miałeś szczęście, że trafiłeś do dealera, który miał kolejkę na zbliżony pod względem technologicznym model i która się zwolniła - ktoś zrezygnował lub "dealer" oddał swoje auto na plac. Innej opcji nie ma, bo w marcu nie dało się już kolejkować aut do produkcji z tak krótkim terminem - coś po prostu udało się zwolnić i jeszcze przekonfigurować pod indywidualne zamówienie.
Das Auto
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:36

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Das Auto »

Ja zamówiłam 14.04.2018, odbieram w poniedziałek. Już widziałam, jeździłam po placu - cudo! Faktycznie odbiór trwa koło tygodnia, bo na wszelki wypadek jakbym za krótko czekała te 10 miesięcy, muszę jeszcze tydzień poczekać aż zrobią mu przegląd. Oczywiście nic się nie da przyspieszyć.

P.S. W sobotę rano był w Warszawie wypadek z lawetą VW. Widziałam na zdjęciu, że był tam jeden T-Roc, na szczęście nie mój. Ciekawe czy ktoś czekał rok, po czym jego auto rozbito w Warszawie...
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Mam pytanie czy rzeczywiście wykonanie środka samochodu jest tak fatalne że praktycznie w każdej recenzji i porównaniach z innymi samochodami piszą o kiepskich materiałach i poruszają tą kwestię.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Krysztof pisze: 13 lut 2019, 19:04 Mam pytanie czy rzeczywiście wykonanie środka samochodu jest tak fatalne że praktycznie w każdej recenzji i porównaniach z innymi samochodami piszą o kiepskich materiałach i poruszają tą kwestię.
No szału nie ma.

Osobiście nie mam roszczeniowej postawy do życia, ale we wnętrzu T-Roca z pewnością nie ma się poczucia, że siedzi się w aucie kosztującym ponad 100 tys. zł. To raczej taka Fabia bardziej.
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pkrzychu »

Powiem szczerze kompletnie mi to nie przeszkadza. Dla mnie ważne jest żeby było dobrze spasowane nie trzeszczało jak jadę po dziurach. One wcale nie jest brzydkie czy tandetnie np. świecące ono po prostu jest twarde w dotyku. ale czy ja z nim się "całuję" czy je bez przerwy macam. Zupełnie tego nie rozumiem z punktu praktycznego. Fakt jeżeli rozbudowana wersja t_Roc kosztuje nawet 150 tys. no to już powinno to wyglądać inaczej. Na plastiki w Stanach jak twierdzi (Pertyn) nikt nie zwraca uwagi jest to norma. Tam gdzie potrzeba (pod łokciami) są miękkie i to mi wystarcza. Bardzo dobrze i komfortowo się czuję w samochodzie a różnymi już już jeździłem.
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lunarlon »

pkrzychu pisze: 13 lut 2019, 20:20 Powiem szczerze kompletnie mi to nie przeszkadza. Dla mnie ważne jest żeby było dobrze spasowane nie trzeszczało jak jadę po dziurach. One wcale nie jest brzydkie czy tandetnie np. świecące ono po prostu jest twarde w dotyku. ale czy ja z nim się "całuję" czy je bez przerwy macam. Zupełnie tego nie rozumiem z punktu praktycznego. Fakt jeżeli rozbudowana wersja t_Roc kosztuje nawet 150 tys. no to już powinno to wyglądać inaczej. Na plastiki w Stanach jak twierdzi (Pertyn) nikt nie zwraca uwagi jest to norma. Tam gdzie potrzeba (pod łokciami) są miękkie i to mi wystarcza. Bardzo dobrze i komfortowo się czuję w samochodzie a różnymi już już jeździłem.
Absolutnie sie zgadzam z ta opinia. Wszedzie w internecie mowia o tych twardych plastikach, ale ile razy wsiadacie do auta i zaczynacie macac tapicerke? Tak to troche wyglada, ze jak juz nie ma do czego se przyczepic (bo naprawde nie ma moim zdaniem) to sie wynajduje jakies pierdoly.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

No niestety, ale ten plaścior jest wyjątkowo tandetny. Oczywiście nie każdemu to przeszkadza, można tez udawać, że nie ma problemu, ale - tak jak napisałem - w Fabii za 50 tys. zł nie miałbym pretensji, a w aucie kosztującym minimum te 80-90 tys. zł, a często powyżej 100 tys. zł jest to przejaw dziadostwa producenta i moim zdaniem nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Nie powinno tak być, co nie znaczy, że to jest jakaś kluczowa cecha tego samochodu.
Barcisz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 22:28

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Barcisz »

Ja przy jeździe próbnej w ogóle nie zwróciłem na to uwagi. Tzn widziałem, że jest plastik ale nie przywiązywałem do tego uwagi. Wsiadając za kółko podobał mi się Active Info Display, kierownica no i że nie ma wystającego tabletu tylko wszytko komponuje się w linii deski rozdzielczej. Po jakimś czasie, dopiero po oglądnięciu paru recenzji i komentarzach na forum i kiedy dostałem T-roca na dwa tygodnie jako "courtesy car" zacząłem macać te plastiki. Podejrzewam, że jakbym nigdy nie oglądną recenzji i czytał forum to bym tego nie zauważył.
Nie zrozumcie mnie źle, recenzje i fora się przydają, ale ja na jeździe próbnej to byłem jak czysta kartka papieru bez żadnych opinii innych osób. Wsiadłem, zwróciłem uwagę na rzeczy które są dla mnie ważne i tyle (a może aż tyle :))

Pozdrawiam
Bartek
T-roc SE 1.5 DSG z masa dodatkow (wersja UK)
Zamowiony 1.05.2018
Juz u dilera - odbiór 19/03/2019
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Wzruszająca historia, ale chyba się nie rozumiemy. Tego plastiku w ogóle nie powinno tam być w takiej "jakości". Jest to obiektywny fakt, a to, że ktoś tego nie zauważył to co to w ogóle jest za argument? Niektórzy noszą skarpety do sandałów i nie widzą w tym problemu - to ma być jakiś wyznacznik, że ktoś tego nie zauważył?

Przepraszam, ale nie rozumiem argumentacji, że "ja nie zwróciłem uwagi" - to nie znaczy, że tego nie ma.
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pkrzychu »

Myślę że tematem w tym dziale są inne sprawy a nie rozważanie co komu przeszkadza w wyglądzie. "The Rock" jak Cię te plastiki rażą to daj se spokój i nie kupuj samochodu. Ludzie się różnią i dla jednych cos jest ważne a dla drugich kompletnie nie. Jak już pisałem wybierając T-Roca raczej zwracałem uwagę na bezpieczeństwo komfort i po prostu frajdę z jazdy a nie wiecznie rozdmuchiwane plastiki. Zobacz wszedł do 10 najlepszych samochodów 2018 był najlepszy w testach zderzeniowych to chyba coś więcej niż klepanie w kółko o plastikach i to nawet nie wyglądzie wnętrza bo testerzy twierdzą że jest bardzo OK a drobnych szczegółach . Na koniec jak porównuje się ceny samochodów to trzeba wziąć wszystkie dodatki pod uwagę. Przed kupnem wrzuciłem sobie tak dla przykładu Fiata TIPO który był reklamowany za super tani. Jak dorzucimy porównywalny silnik wszystkie światła Led doliczymy sobie asystentów i różne pierdoły których nie wymienię chociażby lusterko fotochromatyczne czy czujnik świateł deszczu to nasz fiaciki wyjdzie ponad 80 tys. No to ja dziękuję. Proponuję zakończyć ten temat...
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
ODPOWIEDZ