Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
fdjjsjjxc
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2019, 18:41

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: fdjjsjjxc »

anaxha pisze: 22 lut 2019, 12:08
btr pisze: 22 lut 2019, 11:57
anaxha pisze: 22 lut 2019, 11:42
Właściwie nie mam żadnego umówionego terminy odbioru, mój znajomy pracuje w salonie i on mi podał takie informacje. Trochę głupio mi ciągle się to pytać, więc może ktoś ma jakieś informacje.
Zazwyczaj trwa to 3 do 4 tygodni od końca produkcji. Czyli przełom lutego i marca powinnaś spodziewać się samochodu gotowego do odbioru.
Właśnie dostałam informację, że dzisiaj prawdopodobnie samochód został dostarczony do Niemiec.
Mam taką samą sytuację. Jak długo może trwać transport z Niemiec i formalności? Niedługo wyjeżdżam i chciałbym odebrać auto.
naila
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:07

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: naila »

Pytanie do osob ktore czekaly dlugo na autko i sie wkoncu doczekaly: czy dostaliscie cos w ramach rekompensaty za zbyt dlugi okres oczekiwania przekraczajacy termin na umowie?
1,5 tsi manual, wersja premium, dach panorama, pakiet drogowy, zimowy, komfort, sportowy i inne bajery
Zamowiony 05.18
Odbior planowany 10.18
Odbior rzeczywisty 03.18 moze
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Jest takie zapotrzebowanie na samochody, że nie dają żadnych rabatów.A według sprzedającego z uwagi na normy spalin będzie jeszcze gorzej. Tak że nawet straszenie rezygnacją nie robi żadnego wrażenia. Myślałem że gorzej być nie może a jednak rzeczywistość jest inna.Mój był zamówiony w lutym 2018r odebrany luty 2019.A zapomniałem że miły Pan wspominał że jak ktoś zamówi teraz to nie dostanie w tym roku T rocka.
naila
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:07

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: naila »

Tyle to ja wiem, raczej chodzilo mi o jakies gadzety itp..
1,5 tsi manual, wersja premium, dach panorama, pakiet drogowy, zimowy, komfort, sportowy i inne bajery
Zamowiony 05.18
Odbior planowany 10.18
Odbior rzeczywisty 03.18 moze
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

to pewnie zależy od: - ceny sprzedaży auta, im większa marża tym bardziej może im zależeć byś odebrała, - od danego salonu, jeden będzie w ten sposób chciał jednak zachęcić bo to w końcu sprzedaż samochodu, który mniej lub bardziej potrzebny jest do plany. - Własnych umiejętności negocjacyjnych, :) a ze względu na zapotrzebowanie i braki tych aut, to jesteś/my w ramach negocjacji nieco w gorszej sytuacji niż gdyby im te auta zalegały na placach. A więc i sprzedawca jak by nie ma ochoty cokolwiek dawać bo te auto i tak prędzej czy później (a raczej prędzej) się sprzeda. :(
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Ja nie dostałem nic, znajomi upomnieli się o gadżety to Pan z salonu powiedział że jest w takiej sytuacji że musiałby kupić je z własnej kieszeni czyt.marży.wiec dalej sobie odpowiedź.
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Mart »

Witam wszystkich,
W zeszlym tygodniu minal termin odbioru mojego auta. W "warunach sprzedazy" (w umowie) mam zapis ze "samochod bedzie gotowy do odbioru najpozniej 28.02". Wiem ze watek kilkukrotnie przewijal sie w tym temacie i ze skutki "dobrowolnych negocjacji" byly marne ale:
- czy ktos kontaktowal sie w tej sprawie z prawnikiem? Jaka byla odpowiedz?
- czy komukolwiek udalo sie cokolwiek uzyskac (gadzety, auto zastepcze na czas do dostawy etc.) od salonu z lub bez pomocy prawnika?
- czy w gre w tej sytuacji wchodzi jakis pozew zbiorowy? Z tego co widac opoznienia sa w zasadzie chyba we wszystkich przypadkach umow z 2018r (teraz pewnie daja w umowach czas oczekiwania >12mies)?
- czy ktos kontaktowal sie w tej sprawie z centrala VW w Polsce/Niemczech? Jaki efekt jesli tak?
Nie mam najmniejszego zamiaru wzbogacac sie na tym przypadku (sa w zyciu wazniejsze sprawy niz zakup samochodu :-)) ale irytuje mnie fakt ze tak naprawde nikt od dealerow ani sam VW nic sobie nie robi z faktu takich opoznien? Mam nadzieje ze sie myle...
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lunarlon »

Mart pisze: 04 mar 2019, 21:25 Witam wszystkich,
W zeszlym tygodniu minal termin odbioru mojego auta. W "warunach sprzedazy" (w umowie) mam zapis ze "samochod bedzie gotowy do odbioru najpozniej 28.02". Wiem ze watek kilkukrotnie przewijal sie w tym temacie i ze skutki "dobrowolnych negocjacji" byly marne ale:
- czy ktos kontaktowal sie w tej sprawie z prawnikiem? Jaka byla odpowiedz?
- czy komukolwiek udalo sie cokolwiek uzyskac (gadzety, auto zastepcze na czas do dostawy etc.) od salonu z lub bez pomocy prawnika?
- czy w gre w tej sytuacji wchodzi jakis pozew zbiorowy? Z tego co widac opoznienia sa w zasadzie chyba we wszystkich przypadkach umow z 2018r (teraz pewnie daja w umowach czas oczekiwania >12mies)?
- czy ktos kontaktowal sie w tej sprawie z centrala VW w Polsce/Niemczech? Jaki efekt jesli tak?
Nie mam najmniejszego zamiaru wzbogacac sie na tym przypadku (sa w zyciu wazniejsze sprawy niz zakup samochodu :-)) ale irytuje mnie fakt ze tak naprawde nikt od dealerow ani sam VW nic sobie nie robi z faktu takich opoznien? Mam nadzieje ze sie myle...
- Tak, należy się odszkodowanie za straty, które się poniosło w związku z niewykonaniem umowy na czas. Trudnością jest wykazanie tych strat.
- Na początku nic, później odzyskałem połowe ze wynajem auta zastępczego przez pół roku jako dodatkowy rabat. Dodatkowo za tą samą cenę co 1.5 TSI (minus ten rabat) dostałem, 2.0 TDI 4motion - identyczne wyposażenie.
- Ciężko powiedzieć, sprawa jest między Tobą a dealerem a nie między Tobą a VW teoretycznie.
- Centrala mi wprost powiedziała żebym się skontaktował z prawnikiem. Ot tak traktują swoich dealearów ;)
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
Das Auto
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:36

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Das Auto »

naila pisze: 25 lut 2019, 22:55 Pytanie do osob ktore czekaly dlugo na autko i sie wkoncu doczekaly: czy dostaliscie cos w ramach rekompensaty za zbyt dlugi okres oczekiwania przekraczajacy termin na umowie?
Diler mi poradził napisać do BOK VW. Tak uczyniłam, opisując dokładnie sprawę (kiedy zamówiony, ile razy przekładany termin itp). BOK odpisał, że bardzo przepraszają i, że w ramach rekompensaty dostanę za darmo opcję Volkswagen Safe+. W razie gdy tę opcję mam wykupioną (a tak było) to udzielą mi rabatu o równowartość tej opcji. Email od BOK pokazałam przy odbiorze samochodu i zniżka faktycznie zadziałała. - około 1900 zł. Dostałam też gwarancję ceny, i płaciłam dokładnie tyle ile było w umowie z kwietnia 2018 (minus VW Safe+).

Warto było czekać, auto jest super.
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Mart »

Lunarlon i Das Auto - dziekuje za odpowiedz, widac ze warto sprobowac :-)
Pozdrawiam
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
ODPOWIEDZ