Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
pikaplani
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2024, 15:18

Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: pikaplani »

Witam Wszystkich, mam pytanie o numer katalogowy odtwarzacza CD do T-Crossa w Wersji Style z 2003 roku (1.5 TSI). W schowku przed siedzeniem pasażera jest zaślepka, w salonie sprawdzali - podobno są wiązki połączeniowe, więc tylko mieć sprzęt i wsadzić do gniazda. Może ktoś się orientuje.
Piotr
T-Cross Style 1.5 TSI OPF 110 kW (150 PS) 7-G-DSG, 2023
lajosz
Posty: 116
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: lajosz »

pikaplani pisze: 01 sie 2024, 15:27 Witam Wszystkich, mam pytanie o numer katalogowy odtwarzacza CD do T-Crossa w Wersji Style z 2003 roku (1.5 TSI). W schowku przed siedzeniem pasażera jest zaślepka, w salonie sprawdzali - podobno są wiązki połączeniowe, więc tylko mieć sprzęt i wsadzić do gniazda. Może ktoś się orientuje.
Nie wiem jaki jest numer katalogowy odtwarzacza CD, ale ....czy na pewno MUSI to być fizyczny napęd CD ? ... czyli czy chodzi Ci właśnie o odtwarzanie płyt CD ?

Pytam, bo jeśli nie, to proponuję zakup emulatora zmieniarki do płyt.
Montujesz takie coś w miejsce fizycznego napędu i masz do dyspozycji gniazda USB + AUX + BlueTooth .
Samochód rozpoznaje takie urządzenie jako zmieniarkę płyt tudzież napęd CD i normalnie możesz odtwarzać muzykę z pendrive-a albo poprze BlueTooth.

Pytanie tylko .... PO CO ?

Pytanie jest o tyle (moim zdaniem) zasadne, że piszesz iż masz T-Crossa 2023 (bo chyba popełniłeś błąd pisząc 2003) ,a skoro tak, czyli masz T-cross-a z 2023, w dodatku wersja Style, to przecież masz już w budowany port USB, a nawet czytnik kard SD w radiu.

Po co Ci zatem dodatkowy cyrk z płytami CD ?
pshemus
Posty: 341
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: pshemus »

To w schowku to nie jest zaślepka, tylko moduł multimediów MIB. Wersja MIB 1 miała czytnik płyt, MIB 2 z tego co widzę też miewała, choć była chyba też wersja tylko z wejściem na kartę SD, MIB 3 nie posiada żadnego wejścia. Jeśli faktycznnie masz poliftowego to obstawiam że masz MIB 3, czyli coś takiego (pierwszy z brzegu przykład, nie reklama):
https://allegro.pl/oferta/modul-steruja ... 2636199924
Awatar użytkownika
pikaplani
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2024, 15:18

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: pikaplani »

lajosz pisze: 01 sie 2024, 22:35
pikaplani pisze: 01 sie 2024, 15:27 Witam Wszystkich, mam pytanie o numer katalogowy odtwarzacza CD do T-Crossa w Wersji Style z 2003 roku (1.5 TSI). W schowku przed siedzeniem pasażera jest zaślepka, w salonie sprawdzali - podobno są wiązki połączeniowe, więc tylko mieć sprzęt i wsadzić do gniazda. Może ktoś się orientuje.
Nie wiem jaki jest numer katalogowy odtwarzacza CD, ale ....czy na pewno MUSI to być fizyczny napęd CD ? ... czyli czy chodzi Ci właśnie o odtwarzanie płyt CD ?

Pytam, bo jeśli nie, to proponuję zakup emulatora zmieniarki do płyt.
Montujesz takie coś w miejsce fizycznego napędu i masz do dyspozycji gniazda USB + AUX + BlueTooth .
Samochód rozpoznaje takie urządzenie jako zmieniarkę płyt tudzież napęd CD i normalnie możesz odtwarzać muzykę z pendrive-a albo poprze BlueTooth.

Pytanie tylko .... PO CO ?

Pytanie jest o tyle (moim zdaniem) zasadne, że piszesz iż masz T-Crossa 2023 (bo chyba popełniłeś błąd pisząc 2003) ,a skoro tak, czyli masz T-cross-a z 2023, w dodatku wersja Style, to przecież masz już w budowany port USB, a nawet czytnik kard SD w radiu.

Po co Ci zatem dodatkowy cyrk z płytami CD ?
Dziękuję Ci za odpowiedź :)
T-Cross jest z 04/2023 i ma w schowku zaślepkę... Nie lubię zaślepek i chciałem trochę old skoolu w postaci schowanego oryginalnego , skoro mam mnóstwo płyt CD. Mam na przednim panelu dwa porty USB-C.. W serwisie zaśpiewali mi 1.600 PLN za ten odtwarzacz... Dużo. Uważasz, że mogę podłączyć jakiś samochodowy napęd do tego USB-C_ Zrobiłbym tak, ale będzie mi wisiał kabel, jak zechcę wrzucić odtwarzacz do schowka dla pasażera.
Piotr
T-Cross Style 1.5 TSI OPF 110 kW (150 PS) 7-G-DSG, 2023
Awatar użytkownika
pikaplani
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2024, 15:18

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: pikaplani »

pshemus pisze: 02 sie 2024, 8:30 To w schowku to nie jest zaślepka, tylko moduł multimediów MIB. Wersja MIB 1 miała czytnik płyt, MIB 2 z tego co widzę też miewała, choć była chyba też wersja tylko z wejściem na kartę SD, MIB 3 nie posiada żadnego wejścia. Jeśli faktycznnie masz poliftowego to obstawiam że masz MIB 3, czyli coś takiego (pierwszy z brzegu przykład, nie reklama):
https://allegro.pl/oferta/modul-steruja ... 2636199924
Ah, OK. To moduł. To musi być ten moduł MIB 3, bo nie ma żadnych wejść. DAB jest. Czyli nie ruszać go, tylko walnąć napęd podłączany do USB na panelu? Muszę mieć możliwość odtwarzania CD... Dzięki :)
Piotr
T-Cross Style 1.5 TSI OPF 110 kW (150 PS) 7-G-DSG, 2023
lajosz
Posty: 116
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: lajosz »

pikaplani pisze: 02 sie 2024, 8:40 Muszę mieć możliwość odtwarzania CD... Dzięki :)
To oczywiście Twój wybór, ale ... sorry .. nadal nie rozumiem PO CO ?

Przecież WSZYSTKIE JAL LECI płyty CD które posiadasz, możesz przekonwertować na MP3 czy tam inny format (FLAC, OGG) zapisać WSZYSTKIE UTWORY na Pendrivie i .... nic nie dynda, bez kabli, zero podłączanie czegokolwiek + WSZYSTKO zmieścisz na jednym małym pendrivie , albo ... jeszcze lepiej, na karcie SD i już w ogóle nie widać niczego i nic nie wystaje.

Czy naprawdę koniecznie potrzebujesz wachlowania płytami ?
pshemus
Posty: 341
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: pshemus »

W wersji poliftowej T-Crossa jest jeszcze czytnik kart? Bo w T-Rocu nie ma, zostało tylko to cholerne USB-C. Gdyby bylo USB-A to bym się nie czepiał
Awatar użytkownika
pikaplani
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2024, 15:18

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: pikaplani »

lajosz pisze: 02 sie 2024, 17:02
pikaplani pisze: 02 sie 2024, 8:40 Muszę mieć możliwość odtwarzania CD... Dzięki :)
To oczywiście Twój wybór, ale ... sorry .. nadal nie rozumiem PO CO ?

...

Czy naprawdę koniecznie potrzebujesz wachlowania płytami ?
Odpowiedź dla mnie jest jedna: Lubię fizyczny format :) CD i kasety są ze mną prawie wszędzie :)
Piotr
T-Cross Style 1.5 TSI OPF 110 kW (150 PS) 7-G-DSG, 2023
Awatar użytkownika
pikaplani
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2024, 15:18

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: pikaplani »

pshemus pisze: 02 sie 2024, 18:23 W wersji poliftowej T-Crossa jest jeszcze czytnik kart? Bo w T-Rocu nie ma, zostało tylko to cholerne USB-C. Gdyby bylo USB-A to bym się nie czepiał
Ni ema czytnika kart SD, ten MIB3 ich nie ma. Jest tylko USB-C i pytanie, czy taki zewnętrzny odtwarzacz można podłączyć do USB-C (Tak, wiem, że są przejściówki).
Piotr
T-Cross Style 1.5 TSI OPF 110 kW (150 PS) 7-G-DSG, 2023
lajosz
Posty: 116
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Odtwarzacz CD do T-Crossa 2003 Style

Post autor: lajosz »

pikaplani pisze: 07 sie 2024, 9:57Odpowiedź dla mnie jest jedna: Lubię fizyczny format :) CD i kasety są ze mną prawie wszędzie :)
OK ... rozumiem :)

Mimo wszystko ... sorry za "przeciąganie" tematu, ale ... na kasetach jakość jest .... bardzo mocno dyskusyjna, a na płytach CD i tak są przecież CYFROWE zapisy.
Trzeba cały ten majdan wozić ze sobą, na płycie zmieści się kilka .... kilkanaście kawałków, że o kasetach nie wspomnę.

Jeszcze od biedy zrozumiałbym słuchanie z płyt CD gdzieś w domu, w ciszy, na bardzo dobrym sprzęcie, ale w ... samochodzie ?

Dość często jeździłem samochodem mojego ojca (Golf 5) gdzie był odtwarzacz płyt CD jako standard, wbudowany, oryginalny.
Słuchałem oczywiście z płyt, bo po prostu nie było możliwości odtworzenia z czegoś innego (brak portu USB czy tym bardziej czytnika SD) .
Po jakimś czasie ojciec kupił sobie transmiter FM i .... wierz lub nie, ale oprócz delikatnego szumu pomiędzy odtwarzanymi utworami nie widziałem ŻADNEJ RÓŻNICY pomiędzy odtwarzaniem z płyty, a z Pndrive-a podłączonego do tego transmitera, a przecież zakłócenie i zniekształcenia siłą rzeczy jakieś musiały być.

=======================
pikaplani pisze: 07 sie 2024, 9:57i pytanie, czy taki zewnętrzny odtwarzacz można podłączyć do USB-C
Podłączyć, podłączysz, ale czy coś usłyszysz ? ... czyli czy będzie działał jak trzeba ?
Chodzi o to, że zewnętrzne odtwarzacze CD ... najczęściej podłącza się do kompa i to komp odpowiada za to co się dzieje z zawartością płyt, a odtwarzacz "robi" tylko za napęd w zasadzie, czyli całe sterowanie, dekodowanie i inne takie odbywa się w kompie, a nie w napędzie, więc bardzo prawdopodobne jest, że po prostu po podłączeniu takiego odtwarzacza do auta ... nic nie usłyszysz, no chyba, że odtwarzacz będzie "podawał" muzykę czy tam inne treści na zasadzie pendrive-a, ale nawet gdyby, to szybkość pracy byłaby ograniczona do mechaniki napędu, no i NAJWAŻNIEJSZE ... jeśli płyta CD będzie z formacie AUDIO, czyli taka jak normalnie odtwarzana w jakimś sprzęcie muzycznym, to zapewne samochód NIE ROZPOZNA i nie odczyta struktury płyty i formatu, no chyba, że w takim odtwarzaczu podłączanym do auta będzie jakiś układ który przetwarza w locie format CD AUDIO na np. MP3 i "układa" pliki tak jakby były na pendrivie, a le jeśli tak by było, to ..... JAKI SENS ma podłączanie CD playera tylko po to żeby odtwarzał MP3 ?

Czy nie lepiej od razu włożyć pendrive-a ?

No ale ..... --- > https://allegro.pl/kategoria/motoryzacj ... rzacz%20cd

Możliwe, że tam znajdziesz coś dla siebie, ale .... jak to będzie działać ? ... i czy w ogóle ?
ODPOWIEDZ