Zacieki na chromowanych listwach

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rafals
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2024, 22:20

Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: rafals »

Witam,
Miesiąc temu odebrałem T-Roc'a.
Oddałem go od razu do detailingu (położenie ceramiki)
Firma zwróciła uwagę na mało estetyczne zacieki na listwach chromowanych.
Czy spotkaliście się z takim problemem?
Czy dealer wymienia takie listwy w przypadku zgłoszenia?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Radio
Posty: 166
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: Radio »

To jest efekt mycia aktywną pianą i zbyt długiego czekania.
2.0TSI DSG 4Motion R-line Sport
pshemus
Posty: 341
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: pshemus »

Nie wiem czy jest coś takiego jak "za długo" - umyłem raz na takiej myjni zgodnie z instrukcją, relingi i chrom na górze wygląda jakby go ktoś oblał kwasem, nic na to nie działa.
W ręcznej myjni czymś tam próbowali to smarować, ale niewiele pomogło. Jak dla mnie to tych chromów mogłoby w ogóle nie być, ale do tego trzeba wziąć wersje Life albo pakiet Black.
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: piotr2802 »

Ja na myjnię nie jeżdzę tak więc problem mi odpada.
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
Radio
Posty: 166
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: Radio »

pshemus pisze: 01 wrz 2024, 12:24 Nie wiem czy jest coś takiego jak "za długo" - umyłem raz na takiej myjni zgodnie z instrukcją, relingi i chrom na górze wygląda jakby go ktoś oblał kwasem, nic na to nie działa.
Czyją instrukcją, VW czy myjni?
W identyczny sposób załatwiłem swoje relingi, dlatego napisałem w formie ostrzeżenia, u mnie na myjni aktywna piana była w kolorze seledynowym, później zrobiła się czerwona... a efekty sam widzisz na swoim VW.
2.0TSI DSG 4Motion R-line Sport
pshemus
Posty: 341
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: pshemus »

Myjni, w instrukcji auta nie widziałem nic na ten temat. Piana na aucie była może 2 minuty.
Oprócz zacieków chrom na dole auta (zderzak, listwa na plastiku drzwi) pięknie łapie odpryski metalu z tarcz hamulcowych, ktoś tu nawet wrzucał zdjęcia - wygląda jakby auto rdzewieć zaczynało. Równie urocze jak chromowane plastiki w łazience z których wszystko odłazi po paru latach. Daliby sobie już spokój z tą wątpliwą estetyką.
Awatar użytkownika
Norville
Posty: 32
Rejestracja: 14 wrz 2023, 11:26

Re: Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: Norville »

Ja myję swoje na myjni Banieczka, piana nie zostawia żadnych śladów na chromach (czekam około 2 minut).
Radio pisze: 01 wrz 2024, 22:20 Czyją instrukcją, VW czy myjni?
W identyczny sposób załatwiłem swoje relingi, dlatego napisałem w formie ostrzeżenia, u mnie na myjni aktywna piana była w kolorze seledynowym, później zrobiła się czerwona... a efekty sam widzisz na swoim VW.
Zmiana koloru na czerwony brzmi jak płyn do czyszczenia felg. Mam taki w butelce, najpierw jest lekko zielonkawy a potem zmienia się na czerwony (efekt krwawienia).
Radio
Posty: 166
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Zacieki na chromowanych listwach

Post autor: Radio »

Podejrzewam że to ta sama aktywna piana.
Dwie minuty to akurat plus, minus czas potrzebny na pokrycie auta pianą, a następnie myjemy, ja pokryłem auto pianą i czekałem jakieś 4, może 5 minut, a efekty opisałem, ale to tylko moje podejrzenia, chociaż nie podejrzewam szamponu ponieważ nie jest tak żrący jak piana.
2.0TSI DSG 4Motion R-line Sport
ODPOWIEDZ