Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wesołytom
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2024, 18:40

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: Wesołytom »

Bridgestone 215/55 r17 94 takie były dziś w salonie w wersji t roc spetial edition.
pshemus
Posty: 341
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: pshemus »

Byłem dzisiaj na szkoleniu z bezpiecznej jazdy i powiem tak - na mokrym, to te opony które mi założyli fabrycznie (Hankook Ventus Prime 3) zachowują się fatalnie. Ojciec na 7-letnich Kumho miał lepszą przyczepność.
W listopadzie byłem na pierwszej części szkolenia na zimówkach (Continentale ze sklepu VW) i ciężko było go w poślizg wprowadzić, a dzisiaj zero przyczepności. Nawet mi się raz udało 360 zrobić z hamulcem wciśniętym w podłogę.
Tam gdzie Continentalem wchodziłem 50 (na płycie i na zwykłym mokrym asfalcie), to Hankook tracił przyczepność przy 40. Jak tylko zrobiło się sucho, to od razu przyczepność na asfalcie wracała.
and
Posty: 22
Rejestracja: 21 mar 2024, 19:03

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: and »

Ja też hankoki 17 i mocno szumią😥
Galux20
Posty: 440
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: Galux20 »

Mam przejechane 17 tys km na falkenach 16.
Styl jazdy raczej spokojny, średnia spalania 6.0.
Dziwnie jakoś mam zjechane opony na bokach.
I to na obydwu osiach.
Czy ktoś mógłby ,jeśli ma falkeny zobaczyć jak bieżnik wygląda?
Sama jazda na oponach ok
1.5 DSG 6,0 spalanie
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: piotr2802 »

Odebrałem parę dni temu nowego T-roc Special Edition i mam zamontowane te koreańskie opony marki Hankook.
Trzeba już pomyśleć o zmianę na zimowe lub całoroczne. Czy Koledzy coś mogą polecić ?
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 271
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: JacK666 »

Jako zimowe to mnie przekonały Michelin'y w Sportsvanie Alpin 5 a w t-roc'u Alpin 6.
Uzasadnienie: w testach opon te opony są bardzo zrównoważone w zakresie osiągów na różnych nawierzchniach ale notują bardzo dobre wyniki dla mokrej/lekkie błoto pośniegowe i suchej nawierzchni co przy obecnych zimach w centralnej Polsce jest najczęściej spotykane.
Bieżnik może nie wygląda na typowo zimowy czyli nie są to grube luźne klocki ale wzór zbliżony jest trochę do opon wielosezonowych CrossClimate (jodełka) ale z lamelami.
Natomiast jeśli cena Michelinów przeraża to z budżetowych w miejskim samochodzie mam Kleber Krisalp HP3 bo w testach opon tej klasy reprezentowały wyniki podobne do Michelin Aplin czyli bardzo zrównoważone ze wskazaniem na dobre zachowanie na mokrej nawierzchni.

Nie jestem zwolennikiem opon wielosezonowych a to dlatego, że najczęściej takie opony muszą być bardziej celowane w zimę (mieszanka, bieżnik) niż w lato przez co w takie upały letnie jak obecnie mieszanka jest zbyt miękka i szybko się zużywa i o ile w lecie będą dawały radę to zmniejszenie głębokości bieżnika w zimie może powodować ich szybką nieprzydatność.

Oczywiście to także kwestia budżetu jaki przeznaczamy na eksploatację ale skłaniam się, póki co, do podejscia:
na lato klasa wyższa średnia, na zimę klasa premium. Do tego dwa komplety kół a nie zmiana opon.

Co jeszcze? Stosuje w zimie średnice felgi mniejszą tak by mieć większy profil opony i czasami zimowe kupuję węższe niz letnie.
W t-rocu mam letnie 215/50R18 a zimowe 215/60R16
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Gucio13
Posty: 18
Rejestracja: 06 maja 2024, 15:50

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: Gucio13 »

Chcę kupić zimówki Michelin Alpin 6 ale w tym samym rozmiarze 17 jak letnie. Jak sprawują się ci na oblodzeniach i dlaczego polecasz drugi komplet felg a nie zmianę opon ?
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 271
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Opony na fabrycznie nowym T-Roc - jakie montują!?

Post autor: JacK666 »

Gucio13 pisze: 02 wrz 2024, 15:51 Chcę kupić zimówki Michelin Alpin 6 ale w tym samym rozmiarze 17 jak letnie. Jak sprawują się ci na oblodzeniach i dlaczego polecasz drugi komplet felg a nie zmianę opon ?
W zimie było trudno o oblodzenia ale w tych warunkach jakie były ostatniej zimy czyli, mokro, błoto pośniegowe i momentami ubity śnieg to nie miałem uwag. Ale to są opony nowe i pierwszy ich sezon więc pewnie każde są wtedy dobre :-)
Akurat kupiłem 16 bo miałem wolne felgi aluminiowe ze Sportstvana. Pewnie jakbym miał kupować nowe felgi to bym kupił 17 no ale miałem 16 ;-)

Dlaczego polecam drugi komplet? Bo od zawsze (ze 30 lat) tak robiłem i jak dla mnie to jest najlepsze rozwiązanie.
Plusy: nie męczysz opon dwa razy w roku zakładaniem i zdejmowaniem, wymiana kół trwa krótko. Trzymam koła w przechowalni u wulkanizatora i umawiam się na konkretny dzień i godzinę i wszystko trwa może z 15 minut.
Minusy: większe koszty (konieczny zakup felg, koszty przechowywania u wulkanizatora) ale dla mnie są one akceptowalne bo wygoda nie ma ceny ;-)

Tak robię z dwoma samochodami a dla trzeciego miejskiego żony trzymam drugie koła w garażu i sam je sobie zmieniam, mam podnośnik typu żaba, klucz dynanometryczny no i najważniejsze - duży 40 metrowy garaż :-)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ