Kodowanie - modyfikacje

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 447
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Galux20 »

Nie neguję,że ktoś inny to słyszy.
Mi to kompletnie nie przeszkadza.
W VW system odłączania jest sprzedawany od 10 lat, nigdzie mi się nie rzuciło o problemach z tym.
Osobiście znam takie auta, które mają przejechane setki tysięcy km i wszystko ok.

Sama zasada tego systemu jest prosta.
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 281
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: JacK666 »

virago95 pisze: 12 paź 2024, 16:02 Ja też wyczuwam pracę na dwóch cylindrach, następuje przyhamowanie i następnie praca jest płynna. Wątpię co do oszczędności paliwa a silnik jednak pracuje mniej płynnie na dwóch cylindrach. Można wyłączyć kodowaniem i już się nie mogę doczekać końca gwarancji i dezaktywować ten wynalazek pseudo ekologów.
Włącz sobie pokazywanie chwilowego spalania i zobacz ile wynosi gdy system działa.
Co do samego systemu to po chwili nauki można praktycznie na życzenie odpowiednio dobierąc bieg i sterując gazem go uaktywnić ptzy jednostajnej prędkości.
A co do odczuwania to oprócz pokazywania się znacznika jego włączenia nie czuję zmiany w pracy silnika.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Indi
Posty: 66
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Indi »

Ja również nie czuje zmiany w pracy silnika.
Ze środy na czwartek w nocy jechałem do czeskiej Pragi na lotnisko po autostradzie 80 - 90 na godz. (wcale mi się nie spieszyło, śr. spalanie 5.2) prawie cały czas tryb 2 cylin. .... słyszałem tylko opony i radio.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
virago95
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2023, 13:22

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: virago95 »

Witam, chyba zboczenie zawodowe , wsiadam do auta i włącza mi się diagnostyka auta ,wyłapuję stuki , luzy itp słuch mam raczej przeciętny ale wiedza i doświadczenie sprawiają że pewne rzeczy wyłapuję szybciej niż inni i przejście z 4 na 2 cylindry słyszę.
marchell
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2024, 11:50

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: marchell »

To sprzedaj t roc i kup sobie inny model lub markę samochodu i kłopot sam się rozwiąże
virago95
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2023, 13:22

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: virago95 »

marchell pisze: 15 paź 2024, 7:27 To sprzedaj t roc i kup sobie inny model lub markę samochodu i kłopot sam się rozwiąże
To że słyszę nie znaczy że to dyskwalifikuje roca do sprzedaży , faktycznie nie odnotowano problemów z odłączaniem cylindrów i pewnie jakieś małe oszczędności w paliwie są co nie zmienia mojego zdania że po gwarancji jeśli wcześniej nie sprzedam :roll: wyłącze to ustrojstwa bo tak chcę :D
marchell
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2024, 11:50

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: marchell »

🤨🤨🤨
Ostatnio zmieniony 20 paź 2024, 19:56 przez marchell, łącznie zmieniany 1 raz.
marchell
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2024, 11:50

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: marchell »

To po jakiego zawracasz ludziom głowę zrób co chcesz a nie zaśmiecaj forum swoimi problemami
virago95
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2023, 13:22

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: virago95 »

marchell pisze: 20 paź 2024, 19:55 To po jakiego zawracasz ludziom głowę zrób co chcesz a nie zaśmiecaj forum swoimi problemami
Widzę że problem to masz ty sam ze sobą. Forum jest po to aby dyskutować , ważne aby mieć argumenty a nie bić pianę bo ktoś ma inne zdanie niż ty.
marchell
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2024, 11:50

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: marchell »

cytat z twojej wypowiedzi : jeśli wcześniej nie sprzedam
to wyłącze to ustrojstwa bo tak chcę
Jeżeli miałeś od początku takie zamiary to po kiego rozwijasz temat
ODPOWIEDZ