Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
aciu
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: aciu »

Dario pisze: 26 paź 2018, 18:45 aciu,
a Twoj T-Roc to dsg czy manual?

Pojawil sie cennik na rok 2019, niestety ceny wyjsciowe poszly w gore. Car-Net Security & Service pojawil sie w standardzie w wersji Premium a jakis innych wiekszych roznic nie wylapalem. Skąd ta podwyzka?
Zamówiłem wersję Premium DSG z dachem otwieranym.
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Iso »

aciu pisze: 29 paź 2018, 21:23
Dario pisze: 26 paź 2018, 18:45 aciu,
a Twoj T-Roc to dsg czy manual?

Pojawil sie cennik na rok 2019, niestety ceny wyjsciowe poszly w gore. Car-Net Security & Service pojawil sie w standardzie w wersji Premium a jakis innych wiekszych roznic nie wylapalem. Skąd ta podwyzka?
Zamówiłem wersję Premium DSG z dachem otwierany
Wierzę, że tak długo czekasz, ale bardzo się dziwię, ja zamawiałem 14 marca-odebrałem 20 lipca, też Premium DSG z panoramicznym dachem.
Życzę wytrwałości. Pozdrawiam.
Dario
Posty: 95
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Dario »

aciu,

To pewnie przez DSG sa takie opoznienia bo z tego co czytam na innych forach to produkcja manuali jakos idzie. U Ciebie z uwagi na panoramiczny dach moze trzeba WLTP zrobic dodatkowo a to juz wogole nieciekawie. Ja panoramicznego dachu nie bralem ale tez dolozylem pare opcji np. elektryczna pokrywe bagaznika czy siedzenia komfortowe i pewnie tez WLTP musza byc zrobione indywidualnie. Ile w tym prawdy nie wiem ale podejrzewam ze takie jednostkowe "customizowane" zamowienia fabryka przesuwa jak najdalej bo byc moze cos podobnego trafi sie w miedzyczasie i wtedy można bedziec zrobic WLTP dla wiekszej ilosci aut a nie dla pojedynczych sztuk.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
aciu
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: aciu »

Dario pisze: 30 paź 2018, 22:45 aciu,

To pewnie przez DSG sa takie opoznienia bo z tego co czytam na innych forach to produkcja manuali jakos idzie. U Ciebie z uwagi na panoramiczny dach moze trzeba WLTP zrobic dodatkowo a to juz wogole nieciekawie. Ja panoramicznego dachu nie bralem ale tez dolozylem pare opcji np. elektryczna pokrywe bagaznika czy siedzenia komfortowe i pewnie tez WLTP musza byc zrobione indywidualnie. Ile w tym prawdy nie wiem ale podejrzewam ze takie jednostkowe "customizowane" zamowienia fabryka przesuwa jak najdalej bo byc moze cos podobnego trafi sie w miedzyczasie i wtedy można bedziec zrobic WLTP dla wiekszej ilosci aut a nie dla pojedynczych sztuk.
Dzięki za info. Będę was informować jak będę miał jakieś nowe wiadomości. Czekam na odpowiedź z centrali vw, ciekaw jestem co odpiszą na moją skargę.
naila
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:07

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: naila »

To ze ruszyli z produkcja nie oznacza ze ktos kto zamowil auto w sierpniu dostanie w lutym. Jest mega kolejka, przez ten zastoj ludzie ktorzy zamowili w marcu jeszcze nie odebrali autka. Mi termin ktory mialam podany na umowie minal dwa dni temu, a od miesiaca wiem ze produkcja przesunela sie o prawie 3 miesiace, auto odbiore na te chwile na koniec stycznia. W sumie wyjdzie prawie 9 miesiecy czekania od podpisania umowy. Bralam wersje premium z panorama w manualu, z bajerami.
1,5 tsi manual, wersja premium, dach panorama, pakiet drogowy, zimowy, komfort, sportowy i inne bajery
Zamowiony 05.18
Odbior planowany 10.18
Odbior rzeczywisty 03.18 moze
lenika
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2018, 13:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lenika »

aciu pisze: 24 paź 2018, 18:59 Auto zamówione w marcu 2018. Teraz się dowiedzialem, moje auto ma wejść do produkcji w lutym 2019. Ten termin jednak nie jest potwierdzony/zaakceptowany więc może ulec zmianie. Auto będzie już z rocznika 2019. Niestety ale cena też może się zmienić na moją niekorzyść. Od wyprodukowania do dostarczenia go do salonu to podobno kolejny miesiąc. Więc zrobi się okrągły rok czekania! A jak tam u was?
Kontaktowałam się z dealerem, Powiedziano mi, że mimo produkcji w 2019 roku cena samochodu nie ulegnie zmianie.
naila
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:07

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: naila »

Dokladnie mi to samo powiedzieli, wycena sie nie zmieni, poniewaz zamowienie bylo skladane w momencie kiedy obowiazywal cennik na rok 2018.
1,5 tsi manual, wersja premium, dach panorama, pakiet drogowy, zimowy, komfort, sportowy i inne bajery
Zamowiony 05.18
Odbior planowany 10.18
Odbior rzeczywisty 03.18 moze
Dario
Posty: 95
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Dario »

naila pisze: 02 lis 2018, 9:42 To ze ruszyli z produkcja nie oznacza ze ktos kto zamowil auto w sierpniu dostanie w lutym. Jest mega kolejka, przez ten zastoj ludzie ktorzy zamowili w marcu jeszcze nie odebrali autka. Mi termin ktory mialam podany na umowie minal dwa dni temu, a od miesiaca wiem ze produkcja przesunela sie o prawie 3 miesiace, auto odbiore na te chwile na koniec stycznia. W sumie wyjdzie prawie 9 miesiecy czekania od podpisania umowy. Bralam wersje premium z panorama w manualu, z bajerami.
Ja jestem jednym z szczęśliwców ktorzy zamowili autko w marcu i tez planowany odbior mam w styczniu ;). Marzec to byl jakis magiczny miesiac dla VW....
Troche to dziwne ze na manual tez tak dlugo czekasz...
W kazdym badz razie do Anglii autka plyna z tego co tam na forum pisza.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: wrobson »

Witam wczoraj po owocnej rozmowie w VW centrum poznań miły Pan potwierdził iż, fabryka mówi 3-4 miesiące a w praktyce trzeba się nastawić na 6-7 miesięcy czekania, auta składane w kraju toreadorów, płyną statkiem około 1.5 miesiąca od produkcji do Hamburga i tam dalsza dystrybucja.Z ciekawostek w Poznaniu na ceglarzu robione są głowice do 1.5 Tsi Act. Zamówiony 1.5 Tsi manual z pakietem R-Line i inne bajery

pozdrawiam
koyot
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:42

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: koyot »

Zamówiłem T-Roc w kwietniu. 1.5TSI DSG. Salon wciąż nie jest w stanie powiedzieć kiedy będzie samochód. Ostatnio mocno utrudniają kontakt.
Byłem u nich w zeszłym tygodniu to podobno w systemie termin produkcji pojawia się na maj. To jakiś obłęd - ponad rok od zamówienia podobno najpopularniejszej wersji silnikowej?
ODPOWIEDZ