Zużycie oleju silnikowego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 528
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wachacz »

To bardzo ciekawe co piszesz jeżeli chodzi o t roca 1,5 tsi 200ml na trasie 2000 tys/km ??? pewnie norma dopuszcza 1l /1000 km więc teoretycznie OK ? dla mnie osobiście 200ml to dużo,ja przejechałem dość ostro ok.1000km A4 na wakażniku bez zmian robiłem zdjęcia przed i po jedzie jeżeli musiałbym dodać np.100ml to ubytek byłby pewnie widoczny Opowiadanie że mój silnik nic nie bierze to oczywiście bzdura każdy silnik coś tam bierze wszystko zależy od stylu jazdy ostro czy jak piszesz wokół komina,w poprzednim moim tdi 1,9 jak dawałem ostro w górach czy na autostradzie też dolewałem 100 lub 200ml oleju zawsze woziłem na dolewkę.Są też auta z tą wadą i zawsze do nich dolewasz jakbyś nie jeździł te marki są znane i konkretne modele.Myslę że w nowym t rocu takim jak mój z 19.05.21r dolewanie 200ml na dystansie 2000km byłoby niepokojące ale to tylko moje zdanie ciekawe co posiadacze nowych t roców o tym myślą ???.
Spinner
Posty: 724
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Spinner »

Długo żyłem w przekonaniu, że brak ubytku oleju to powód do troski bo to na pewno przez uszczelkę głowicy dostaje się płyn chłodzący albo pękła głowica. A może coś z dpf-em? Okazuje się, że niekoniecznie, bo potem miałem niewątpliwą przyjemność eksploatować silnik Peugeota 2.0 HDI, który faktycznie, pomiędzy serwisami olejowymi brał ilości niemierzalne bagnetem.
Wachacz
Posty: 528
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wachacz »

Zawsze każdemu odpowiedzialnemu kierowcy kiedy auto bierze "ciągle " olej załącza się alarm i zapala żółta kontrolka,choć są takie modele aut które mają to od produkcji czyli od "urodzenia " takie auta musimy znać i przy zakupie omijamy je szerokim łukiem,podobnie nie kupuje się aut najczęściej używanych z danymi silnikami tz."wadliwymi"bywałem z kolegami po auta w Niemczech i nawet tam zaprzyjażnieni "sprzedawcy mówili że to np.kiepski silnik choć my o tym oczywiście wiedzieliśmy tak to jest.Wynika jedno kupując auto musimy się wszystkiego dowiedzieć o danym modelu są fachowcy od samochodów jeżeli jesteśmy laikami a często tak jest to pytajmy,najgorszym doradcą są emocje i tz.napalenie się klienta zazwyczaj kończy się to żle.
marcin255
Posty: 522
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: marcin255 »

Oczytalem 2.0 tsi rev 3b i wyszło mi ,że dużo poprawili dlatego go wybrałem.
Zamówiony 09.06.2021 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
230 KM 400 Nm + DSG mod
Obrazek
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Pado »

Wachacz pisze: 24 paź 2021, 10:24 To bardzo ciekawe co piszesz jeżeli chodzi o t roca 1,5 tsi 200ml na trasie 2000 tys/km ??? pewnie norma dopuszcza 1l /1000 km więc teoretycznie OK ? dla mnie osobiście 200ml to dużo,ja przejechałem dość ostro ok.1000km A4 na wakażniku bez zmian robiłem zdjęcia przed i po jedzie jeżeli musiałbym dodać np.100ml to ubytek byłby pewnie widoczny Opowiadanie że mój silnik nic nie bierze to oczywiście bzdura każdy silnik coś tam bierze wszystko zależy od stylu jazdy ostro czy jak piszesz wokół komina,w poprzednim moim tdi 1,9 jak dawałem ostro w górach czy na autostradzie też dolewałem 100 lub 200ml oleju zawsze woziłem na dolewkę.Są też auta z tą wadą i zawsze do nich dolewasz jakbyś nie jeździł te marki są znane i konkretne modele.Myslę że w nowym t rocu takim jak mój z 19.05.21r dolewanie 200ml na dystansie 2000km byłoby niepokojące ale to tylko moje zdanie ciekawe co posiadacze nowych t roców o tym myślą ???.
1.5 tsi bierze średnio 0.5-1.0 l na 10 000km. Tak wynika z lektury zagranicznych forów, więc 200ml na 2000km jazdy autostradowej nie jest czymś niepokojącym.
elk84
Posty: 110
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: elk84 »

A jaki olej lejecie do swoich silników? A właściwie to jak to sprawdzić jaki jest wlany do konkretnego auta? (bo podobno w różnych okresach lali rożny). Można oczywiście zapytać w ASO, ale obawiam się ze oni sami dobrze nie wiedza, ze w różnych okresach stosowano rożny olej (na podstawie waszych wpisów na tym forum, zakładam ze tak jest, ale może wcale nie?) albo maja to gdzieś i wszystkim podają taka sama odpowiedz, np. 0W30.
Wachacz
Posty: 528
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wachacz »

Z olejem do t roca 1,5 tsi a ostatnio to przerabiałem wymieniałem przy 5 tys./km jest tak: Zalecenie VW od modelu rocznikowego 2021 musi być zalewany olej taki jak fabrycznie był zalany czyli t rok 1,5 tsi od 2021 olej 0w20 norma 508,00 i taki został zalany przy wymianie,taki olej wyjdzie po VIN-ie i tylko taki zaleją w ASO nie żaden 0w30.
elk84
Posty: 110
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: elk84 »

Hmm. Mam auto wyprodukowane w 11.2020 czyli już MY2021, a sprzedawca jak pytałem o olej powiedział mi ze ma być „ 504/507 Longlife III” czyli 5W30. Ale nie wiedział tego od razu sam, tylko kogoś musiał zapytać. No chyba ze zapytał kolegi „Zdzichu, jaki olej lejemy do T-Roca” a ten mu odpowiedział, co ostatnio wlewał. Dlatego mam wątpliwości.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: paulr »

Ja mam prawie 40k km nie ( mylicie też jednostki bo 2000 tys to 2mln. ) I dużo ponad połowa to autostrada i nie ra z tempomatem na 210. I na szczęście nigdy nie dolewałem i nie zauważyłem spadku poziomu oleju. Mało tego zastanawiam się nad wymianą auta i wymieniłem olej po roku (sam) po 2 (aso) I po 3 latach nie wymieniłem juz;-) od półtorej roku nic nie ubywa.
Wachacz
Posty: 528
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wachacz »

Do elk84 zadzwoń do dowolnego ASO vw,skody,seata i poproś żeby Ci sprawdzili po VIN-e jaki olej masz wlany do silnika i takiej informacji udzielą.Ja tak zrobiłem pytałem w 3 różnych ASO też w niemieckim odpowiedz była jedna 0w20.Nie dowiaduj się na "gębę"od sprzedawcy,p. Władka i innych podpowiadaczy.
ODPOWIEDZ