Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

Ethel pisze: 19 lut 2019, 13:37 I boisz się, że dokładają jego opcję do twojego samochodu? ;)
Śmieszek z Ciebie, ale niestety mało zorientowany. Są dodatki, których nie da się zrealizować w danym cyklu produkcyjnym - tak wygląda optymalizacja linii produkcyjnej. I czasem jeden zamówiony dodatek powoduje, że model musi czekać jakiś czas dłużej aż na taśmę wjadą modele z tym wyposażeniem.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Aż trudno uwierzyć o 2 tyg.przedłużyło oczekiwanie na hak holowniczy, który jest tylko i wyłącznie na zamówienie.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

Krysztof pisze: 19 lut 2019, 14:17 Aż trudno uwierzyć o 2 tyg.przedłużyło oczekiwanie na hak holowniczy, który jest tylko i wyłącznie na zamówienie.
Kolego chciałbym udzielić Ci profesjonalnej odpowiedzi, ale nie jest to możliwe, bo nikt poza wtajemniczonymi tego nie powie, chyba, że ktoś po latach napisze książką o zarządzaniu produkcją w koncernie VW. Ja tylko z tego co wiedziałem mogę Ci powiedzieć, że fabryki montujące VW to nie są manufaktury, że przychodzi pan ze śrubokrętem i dokręca hak, tylko to jest puszczona taśma z modelami, które idą z automatu i w kolejce czekają auta w konfiguracji, które też będzie można zestawić z automatu. Więc jeden dodatek może spowodować, że Twoje zamówienie będzie czekało na zestawienie z innymi modelami w danej konfiguracji. Normalnie nikt na to nie zwraca uwagi, ale ponieważ z T-Rockiem są problemy z terminami to nagle widać, że coś się łapie do produkcji w tygodniu X, a coś innego w tygodniu Y lub Z.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Może sprecyzuję, hak został zamówiony u dealera nie w fabryce.Miał zostać zamontowany po przyjeździe samochodu.Oczywiście dealer wiedział o tym odpowiednio wcześniej.Po tyg.od przyjazdu samochodu dostalem informację iż hak musi zostać zamówiony od producenta a cała procedura ma trwać 2 tyg.Nadmieniam iż nie odebrałem samochodu gdyż muszę dojechać po niego prawie 300 km w jedną stronę gdybym został poinformowany o czasie oczekiwania na hak odebrałbym auto i zamontował go w najbliższym salonie.
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mick »

Zaczęły pojawiać się 2.0 TSI dostępne praktycznie od ręki w atrakcyjnych cenach. Widać VW ma problemy z dostawami silników 1,5 i produkuje co się da, po czym rzuca na rynek z dodatkowym upustem.
2.0 TSI Permium
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Co masz na myśli atrakcyjna cena? Bo jeżeli zakładając że miałbym zapłacić około 150 tyś. to ten samochód nie jest wart tej ceny ale jest to moje subiektywne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.
Dario
Posty: 95
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Dario »

W okolicach 130 tys mozna te auta wyrwac. Dealerzy daja dosc duze rabaty mozna sobie na otomoto popatrzec. Sam sie nad zmiana zastanawiam bo o moim 1,5 TSI dalej nic nie wiadomo...
Autko sa dosc dobrze wyposazone no i oczywiscie 4 Motion w standardzie.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mick »

Tak, dokładnie poniżej 130 można wyrwać z niezłym wyposażeniem.
2.0 TSI Permium
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

No, to jest o czym myśleć, bo podobnie, jak napisałem tu: http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... p=653#p653

Zestaw z silnikiem 2.0/4-motion w cenie niewiele wyższej, będzie najprawdopodobniej sporo mniej tracił na wartości niż 1.5 TSI.

Spalanie co prawda trochę wyższe, ale z tego co się orientuję, to jest to bardzo oszczędna jednostka napędowa jak na moc i osiągi, a przede wszystkim udana konstrukcyjnie.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Dziwne bo 15.01.19 obdzwoniłem większość dealerów w Polsce i trafiłem tylko na jedną jedyną sztukę z rezygnacji. Proponowano mi diesla albo 1.0 benzynę.Wszędzie słyszałem że jak zamówię auto do produkcji w styczniu to odbiór nie wcześniej niż wrzesień -październik.Ale po tym co czytam i sam doświadczyłem nic mnie nie zdziwi.
ODPOWIEDZ