Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Widzę, że się szykuje wysyp T-Roców na ulicach :) Dziś na stacji benzynowej spotkałem się ze szczęśliwym nabywcą białej sztuki z czarnym dachem, który dopiero co wyjechał z salonu i podjechał na pierwsze tankowanie. :)
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Czy to prawda że formalności związane z odbiorem samochodu trwają 2.5 godziny.przynajmniej tak twierdzą znajomi którzy odbierali auto z salonu.
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lunarlon »

Jak ja odbierałem to z 2 godziny zeszło. Papierkowej roboty jest trochę, ale najdłużej trwa omówienie co gdzie się w aucie robi i gdzie są jakie menu.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
anaxha
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, 8:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: anaxha »

Witam. T-roc zamówiony w październiku. Koniec produkcji 2 luty, 16 lutego wydanie z miejsca wysyłki portu. Jak myślicie długo jeszcze będę musiała czekać?
advanced 1.5 DSG + kilka dodatków
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

anaxha pisze: 22 lut 2019, 1:15 Witam. T-roc zamówiony w październiku. Koniec produkcji 2 luty, 16 lutego wydanie z miejsca wysyłki portu. Jak myślicie długo jeszcze będę musiała czekać?
A jaki masz termin odbioru?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

The Rock pisze: 21 lut 2019, 11:56
paulr pisze: 21 lut 2019, 9:42To zależy chyba od salonu. Są takie w ktorych wystarczy potwierdzenie.
Potwierdzenie może wystarczyć od firmy leasingowej, z którą salon współpracuje i jest wzajemne zaufanie, ale nie od osoby indywidualnej - a tak jest w tym przypadku.
paulr pisze: 21 lut 2019, 9:42przelew nie robi sie do salonu w ktorym kupujemy a np do centrali.
Raczej nie w przypadku VW.
paulr pisze: 21 lut 2019, 9:42A wiec jedyną odpowiedź na to pytanie zna sprzedawca i jaką polityke na salon;-)
Zgadza się, masz rację - najlepiej zadzwonić do salonu. Tym bardziej, że są multisalony, które mają dużo marek, a np. scentralizowany dział księgowości i też procedura ustalenia, czy kasa dotarła może się wydłużyć.
Z tą wysyłką do centrali chodziło mi o sytuacje gdy jest kilka salonow. Ale jak by jeden glowny np w warszawie i kilka/czy nawet wiecej fili. Natomiast sama ksiegowosc jest jedna i np kupując auto w jednym punkcie a przelew i tak robimy do inngo. Ja np tak dostałem kase za odkup poprzedniego auta. Skupuje lokalny salon ale cala ksiegowosc znajduje sie w glownym salonie.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

The Rock pisze: 21 lut 2019, 15:14 Widzę, że się szykuje wysyp T-Roców na ulicach :) Dziś na stacji benzynowej spotkałem się ze szczęśliwym nabywcą białej sztuki z czarnym dachem, który dopiero co wyjechał z salonu i podjechał na pierwsze tankowanie. :)
Wrocilem 19 lutego z ferii w Madrycie i... t-rock jest chyba bardzo popoluarny. Szansa na zobaczenie go tam jest mniej wicej taka sama jak tiguana. Widzac tam taką ilość mozna sie zastanawiać skad w jednym miescie takie ilosci jak w Polsce sa takie kłopoty
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 22 lut 2019, 10:22Widzac tam taką ilość mozna sie zastanawiać skad w jednym miescie takie ilosci jak w Polsce sa takie kłopoty
Pytanie z jakiego okresu są to auta, bo myślę, że może chodzić o wolumen zamówień. Przerwa w dostawach dotknęła wszystkie rynki, ale w takiej Hiszpanii mogło się po prostu sprzedać dużo więcej aut do czasu problemów z produkcją niż w Polsce - stąd taki efekt.

Poza tym Hiszpania jest mocno zróżnicowana jeśli chodzi o wielkie miasta a prowincję, więc nie jestem pewien czy Madryt jest reprezentatywny. W Polsce też bez problemu trafisz na T-Roca w Warszawie, a już w takich Suwałkach raczej będzie ciężko.
anaxha
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, 8:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: anaxha »

The Rock pisze: 22 lut 2019, 9:13
anaxha pisze: 22 lut 2019, 1:15 Witam. T-roc zamówiony w październiku. Koniec produkcji 2 luty, 16 lutego wydanie z miejsca wysyłki portu. Jak myślicie długo jeszcze będę musiała czekać?
A jaki masz termin odbioru?
Właściwie nie mam żadnego umówionego terminy odbioru, mój znajomy pracuje w salonie i on mi podał takie informacje. Trochę głupio mi ciągle się to pytać, więc może ktoś ma jakieś informacje.
advanced 1.5 DSG + kilka dodatków
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

anaxha pisze: 22 lut 2019, 11:42
The Rock pisze: 22 lut 2019, 9:13
anaxha pisze: 22 lut 2019, 1:15 Witam. T-roc zamówiony w październiku. Koniec produkcji 2 luty, 16 lutego wydanie z miejsca wysyłki portu. Jak myślicie długo jeszcze będę musiała czekać?
A jaki masz termin odbioru?
Właściwie nie mam żadnego umówionego terminy odbioru, mój znajomy pracuje w salonie i on mi podał takie informacje. Trochę głupio mi ciągle się to pytać, więc może ktoś ma jakieś informacje.
Zazwyczaj trwa to 3 do 4 tygodni od końca produkcji. Czyli przełom lutego i marca powinnaś spodziewać się samochodu gotowego do odbioru.
ODPOWIEDZ