Aplikacja Volkswagen

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Docent
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2022, 19:42

Aplikacja Volkswagen

Post autor: Docent »

Cześć,

Czy działa Wam aplikacja Volkswagen? Nie mogę zsynchronizować żadnych danych od zeszłego tygodnia. Byłem dzisiaj w serwisie VW i po odczynieniu różnych czarów w postaci resetu sterownika (podobno zdalnie) dalej nie działa. Miła Pani powiedziała, że jest to awaria po stronie serwerów VW od 1 lutego.
Objaw na ekranie to wyszarzała ikona globusa. Nie działa komunikacja z aplikacją VW nie działa radio internetowe. Co ciekawe jak udostępnię internet z telefonu to synchronizacja i radio internetowe również nie działa.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 271
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: JacK666 »

Nie odnotowuję takiego problemu.
Używam codziennie radia internetowego z aplikacji audials wbudowanej w system samochodu ale za pomocą pakietu danych wykupionego w Cubic Telecom. Nie udostepniam internetu z telefonu.
Globus jest podświetlony, choć czasami rzeczywiście mam wrażenie, że synchrowizowanie aplikacji w telefonie z samochodem trwa chwilę (kilkanascie/kilkadziesiąt sekund) dłużej, ale to też sporadycznie. Moze akurat korzystam wtedy gdy servery VW działają poprawnie.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Docent
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2022, 19:42

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: Docent »

Dzięki za odpowiedź. Czekam może ktoś ma podobne problemy. Nie mam wykupionych pakietów w Cubic tylko to co oferował VW do nowego auta przez 3 lata.

Coś czuję, że będę musiał chyba jeszcze raz sobie porozmawiać na ten temat.
Docent
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2022, 19:42

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: Docent »

Cześć,

Temat synchronizacji chyba się rozwiązał. Po dzisiejszym uruchomieniu samochodu pytał o wybór użytkownika itp. Chyba ten reset sterownika wykonany na serwisie VW musiał się przetrawić :) Komunikacja z aplikacją działa.
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: piotr2802 »

Mam nowego T-roca od tygodnia i zauważyłem , że aplikacja Volkswagen mi się nie synchronizuje, ciągle mam to samo wskazanie zasięgu 560 km i benyna 74 %. Robię wymuszenie nawet synchronizacji ręczne i zero efektu. Czy to winna awarii serwerów ?
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
marcin255
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: marcin255 »

Czasem tak , czasem pomaga kliknięcie lokalizacji pojazdu.
Zamówiony 09.06.2021 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
230 KM 400 Nm + DSG mod
Obrazek
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: piotr2802 »

marcin255 pisze: 02 wrz 2024, 15:19 Czasem tak , czasem pomaga kliknięcie lokalizacji pojazdu.
Lokalizacja obecna samochodu nawet pokazywana jest dobrze, ale dane odnośnie zasięgu km i stanu paliwa w baku to jakieś stare dane sprzed kilku dni.
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: piotr2802 »

piotr2802 pisze: 02 wrz 2024, 19:12
marcin255 pisze: 02 wrz 2024, 15:19 Czasem tak , czasem pomaga kliknięcie lokalizacji pojazdu.
Lokalizacja obecna samochodu nawet pokazywana jest dobrze, ale dane odnośnie zasięgu km i stanu paliwa w baku to jakieś stare dane sprzed kilku dni.
Dzisiaj chyba coś poprawili z aplikacją. Pisałem do Volkswagena reklamację, że nie działa i coś poprawili z serwerami . Widzę, że zasięg samochodu oraz ilość paliwa w zbiorniku wskazywana jest teraz prawidłowo.
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 271
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: JacK666 »

To raczej wygląda bardziej na jakis problem z synchronizacją z Twoim samochodem.
Uzasadnienie: tak jak pisałem używam aplikacji VW praktycznie codziennie (taki nawyk bo sprawdzam samochód przy okazji jak sprawdzam inne rzeczy jak poziom produkcji prądu z paneli czy temperaturę w domu) i nie mam żadnych problemów poza nielicznymi wyjątkami gdy synchronizacja trwa dłużej.
Jak do tej pory w ciągu ostatniego roku może raz czy dwa był problem z synchronizacją ale wtedy ikona globusa była nie podświetlona.
U mnie brak łączności od razu wychodzi bo radio internetowe nie działa a jest włączone jako główne źródło dżwięku. Nie drążyłem tematu bo po kilku godzinach wszystko zawsze wracało do normy.

PS. Wszystkie update orpogramowania samochodu proponowane przez VW on-line robię od razu oraz jak jadę do dealera na wymianę oleju to też zawsze mi sprawdzają czy mam aktualną wersję. Tak samo z aplikacją VW zawsze jest aktualna na telefonie.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
piotr2802
Posty: 43
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: piotr2802 »

JacK666 pisze: 09 wrz 2024, 11:28 To raczej wygląda bardziej na jakis problem z synchronizacją z Twoim samochodem.
Uzasadnienie: tak jak pisałem używam aplikacji VW praktycznie codziennie (taki nawyk bo sprawdzam samochód przy okazji jak sprawdzam inne rzeczy jak poziom produkcji prądu z paneli czy temperaturę w domu) i nie mam żadnych problemów poza nielicznymi wyjątkami gdy synchronizacja trwa dłużej.
Jak do tej pory w ciągu ostatniego roku może raz czy dwa był problem z synchronizacją ale wtedy ikona globusa była nie podświetlona.
U mnie brak łączności od razu wychodzi bo radio internetowe nie działa a jest włączone jako główne źródło dżwięku. Nie drążyłem tematu bo po kilku godzinach wszystko zawsze wracało do normy.

PS. Wszystkie update orpogramowania samochodu proponowane przez VW on-line robię od razu oraz jak jadę do dealera na wymianę oleju to też zawsze mi sprawdzają czy mam aktualną wersję. Tak samo z aplikacją VW zawsze jest aktualna na telefonie.
Dziś rano mój VW zachęcał mnie aby zainstalować najnowsze oprogramowanie, ale byłem w czasie jazdy i to było niemożliwe. Nie pamiętam czy świeciła się ikonka globusa. Myślę że nic nie uszkodzę jęśli potwierdzę aktualizację i wtedy zobaczę jak będzie działała synchronizacja w aplikacji VW.
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
ODPOWIEDZ