Wymiana Wycieraczek Szyb

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 726
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Spinner »

smoq pisze: 26 lis 2023, 12:18 Może jakąś rolę gra to, że to wycieraczki bezprzegubowe. Lata temu zmieniłem w swoim ówczesnym samochodzie klasyczne wycieraczki przegubowe na bezprzegubowe i szybko wróciłem do klasycznych, bo miałem to co teraz w T-Rocu: uszy puchły. Ramiona wycieraczek były te same, więc ramiona same z siebie niekoniecznie muszą być bezpośrednią przyczyną problemu, ale dopiero w kombinacji z wycieraczką.

Trzymając w rękach oba rodzaje wycieraczek widać, że te klasyczne przegubowe są bardziej sztywne i mniej podatne na skręcenia boczne niż bezprzegubowe, które na pierwszy rzut oka zakładają się z jednego sprężystego kawałka płaskiego metalu oblanego gumą.

Mam podskórne odczucie, że takie skrobanie/piszczenie wycieraczki o szybę, co świadczy o zbyt dużym tarciu, nie jest dla szyby obojętne.
OK. A siła tarcia to iloczyn siły nacisku i współczynnika tarcia zależnego od chropowatości. Chropowatość jest jaka jest, bez względu na producenta szyby czy pióra. Może zmniejszyć napięcie sprężyny? Moim zdaniem problem polega na tym, że po zmianie kierunku ruchu płaszczyzna krawędzi gumy, ponieważ nie pozostaje prostopadła do szyby a jest przekoszona w jednym kierunku, to skrobie "pod włos" i skacze. Ponadto, w sieci można znaleźć porady jak podgiąć ramię by pióro nie skakało.
piotr2802
Posty: 50
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: piotr2802 »

A co jeżeli w nowym T-roc ,miesiąc po wydaniu samochodu, tylna wycieraczka podskakuje i piszczy ? Czy można ubiegać się o wymianę w ramach gwarancji ??
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
pshemus
Posty: 352
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: pshemus »

Chyba można, ale nie wiem czy się uda, to jest element eksploatacyjny. Poza tym jak wymienią na to samo badziewie co w fabryce to efekt po chwili będzie ten sam. Ja kupiłem nowe Bosche i od póltora roku mam spokój.
Tylko jeśli się decydujesz, to patrz na mocowania bo w zeszłym roku zmienili nie wiadomo po co i starsze modele nie będą pasować.
Galux20
Posty: 447
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Galux20 »

Za namową kolegów z forum założyłem boschowskie i od roku prawie wycieraczki ciche.
1.5 DSG 6,0 spalanie
patryk1234
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2023, 15:49

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: patryk1234 »

Też kupiłem zestaw przód +tył Boscha , przednie pasują ok ,ale tylnia nie pasuje ma inne mocowanie
Mariusz S
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2024, 18:56

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Mariusz S »

BOSCH WYCIERACZKA AEROTWIN TYŁ TYLNA A335H 330MM powinna pasować do rocznika 2024
Awatar użytkownika
Clash
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2024, 7:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Clash »

Od liftingu w '22 VW zmienił sposób mocowania ramienia.Miałem ten problem,zakupiłem komplet Bosch'a i tylą musiałem zwrócić sprzedającemu bo nie pasowała.Kupiłem oryginał na Allegro.
2023 R-LINE DSG
Awatar użytkownika
Clash
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2024, 7:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Clash »

piotr2802 pisze: 30 wrz 2024, 12:16 A co jeżeli w nowym T-roc ,miesiąc po wydaniu samochodu, tylna wycieraczka podskakuje i piszczy ? Czy można ubiegać się o wymianę w ramach gwarancji ??
Części eksploatacyjne (klocki hamulcowe,pióra wycieraczek itp.) nie podlegają gwarancji
2023 R-LINE DSG
piotr2802
Posty: 50
Rejestracja: 08 sie 2024, 19:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: piotr2802 »

Pytałem w ASO i do 6000 km w nowym samochodzie można zgłaszać takie usterki. Konkretnie chodzi mi o tylną wycieraczkę, która piszczy od początku.
T- ROC 2024, Special Edition, LED+, DSG 150 KM, cockpit pro, comfort seats, koło zapasowe
marchell
Posty: 47
Rejestracja: 21 lut 2024, 11:50

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: marchell »

Zauważyłem że jak nie używam na myjni aktywnej piany i wosku to wycieraczki działają prawidłowo
ODPOWIEDZ